KOŁO NAUKOWE

opiekun koła
kpt. mgr inż. Adrian TRZECIAK

OBSZAR DZIAŁALNOŚCI KOŁA

Koło Naukowe Eksploatacji i Technologii Napraw Pojazdów prowadzi swoją działalność przy Instytucie Pojazdów i Transportu Wydziału Inżynierii Mechanicznej WAT. Jest ono skierowane do studentów studiów I, II i III stopnia. Do KN mogą należeć również studenci z innych Wydziałów WAT.
Działalność koła jest wspierana naukowo przez pracowników Zakładu Silników i Inżynierii Eksploatacji.

W swojej działalności KN zajmuje się następującymi zagadnieniami:

• badania silników spalinowych,
  • filtracja powietrza,
  • opracowanie i badanie właściwości napędów elektrycznych,
  • diagnostyka samochodów,
  • badania właściwości urządzeń w niskiej temperaturze otoczenia,
  • podstawy zarządzania logistycznego, logistyka zaopatrzenia i logistyka dystrybucji.

Studenci Koła Naukowego biorą udział w seminariach i konferencjach międzynarodowych studentów i doktorantów, podczas których prezentują rezultaty swoich badań oraz zapoznają się z pracami prowadzonymi przez studentów innych uczelni technicznych, krajowych i zagranicznych.

OFERTA (PRZYKŁADOWA) WSPÓŁPRACY ZE STUDENTAMI W RAMACH DZIAŁALNOŚCI KOŁA

dr inż. Grzegorz Boruta
  • Identyfikacja składowych sygnału drganiowego rejestrowanego na wybranym tłokowym silniku spalinowym,
  • Ocena wpływu warunków pracy tłokowego silnika spalinowego na postać sygnału drganiowego rejestrowanego na jego kadłubie.

dr hab. inż. Tadeusz Dziubak, prof. WAT
  • Analiza właściwości materiałów filtracyjnych z dodatkiem nanowłókien w aspekcie doskonalenia metod projektowania wkładów filtracyjnych,
  • Analiza możliwości poprawy efektywności filtracji aerozolu w cyklonie przelotowym,
  • Analiza teoretyczno-eksperymentalna właściwości wkładów filtracyjnych typu Power Core.

dr inż. Mirosław Karczewski
  • Badania wpływu parametrów pracy instalacji zasilania CNG/ON silnika o ZS na osiągi silnika,
  • Badania wpływu współspalania biopaliw i CNG w silniku o ZS na osiągi i skład spalin,
  • Wykorzystanie impaktora kaskadowego do pomiaru rozkładu zawartości cząstek stałych i pyłów,
  • Przebudowa lekkiego pojazdu elektrycznego o mocy 1 kW.

dr inż. Filip Polak
  • Modelowanie silników spalinowych i ich układów w programie AMESim.

dr hab. Inż. Józef Pszczółkowski, prof. WAT
  • Badanie i analiza procesu rozruchu silnika o zapłonie samoczynnym,
  • Strategie eksploatacji urządzeń technicznych,
  • Procedury oceny niezawodności urządzeń i człowieka.

dr inż. Leszek Szczęch
  • Badania układów zasilania silników ZS,
  • Badania hybrydowych układów napędowych,
  • Dobór silnika do pojazdu,
  • Badania układów chłodzenia silników ZS i ZI,
  • Przebudowa lekkiego pojazdu elektrycznego.

dr inż. Grzegorz Trawiński
  • Diagnozowanie układów i systemów pojazdów samochodowych.

kpt. mgr inż. Adrian Trzeciak
  • Budowa silnika turbinowego na bazie turbosprężarki samochodowej,
  • Wykonanie instalacji paliwowej i zapłonowej do silnika pulsacyjnego - uruchomienie silnika i wykonanie testów na stanowisku,
  • Budowa uniwersalnego stanowiska do badania ww. miniaturowych silników spalinowych,
  • Modelowanie procesu cieplno-przepływowego w silniku spalinowym w środowisku FLUENT.

DANE KONTAKTOWE

Opiekun Koła:
kpt. mgr inż. Adrian TRZECIAK

pokój 18, budynek 68
tel. 261 837 859
Przewodniczący Koła:
Daniel LASZUK

FOTORELACJA

Wyróżnienie pracy studenta Koła Naukowego - XXXV Seminarium KN WME, WAT, Warszawa 2016
oraz dodatkowa nagroda – staż w Instytucie Transportu Samochodowego